Festivalul Peninsula   PONT   Autoritatea națională pentru șport și tineret   Consiliul Județean Harghita   Fundația Județeană pentru Tineret Harghita   
 
LOGIN  
Fresh 2011 2010
 1 | 2  


14 noiembrie 2012, 14:53 | ŞTIRI PARK



25 august 2012, 13:28 | Independence Zone



7 august 2012, 09:54 | ŞTIRI PARK



5 august 2012, 16:35 | Nagyvaradi Magyar Diakszovetseg Anime/Manga szakosztaly



20 iulie 2012, 16:20 | ŞTIRI PARK



17 iulie 2012, 15:05 | ŞTIRI PARK


 1 | 2  


10-11 - frizbi extrem 11-12 - cursa "3 picioare" 12-13 - concurs de sarit coarda 13-15 - loving contest 15-17 - "olimpiada de hidratare"   >>

12:00 - 16:15 Prezentarea organizatiei, discutii, etc.  >>

10:00 – 16:30 reciclare creativa, colt cu carti si reviste 11:00 – 13:00 Monopoly pasiv– cum se realizeaza o casa pasiva 12:00 – 14:00 Puzzle case pasive - combinat cu intrebari despre case pasive si eficienta energetica (cu premii) 15:00 – 16:00 Prezentare: Case si cladiri pasive in Europa  >>

Programul nostru incepe de la ora 12.00 - 14.  >>

Vom fi prezenti cu simulatorul Crash zilnic intre orele 12-18, cu pliante despre scopul acestui simulator si atragerea atenitiei oaamenilor asupra importantei folosirii centurii de siguranta.  >>

12,00 – 14,00 – colectarea datelor şi realizarea fotografiilor necesare întocmiri cardului Euro < 26 12,00 – 14,00 - descoperirea Europei cu „albinuţa” şi cu „Lightning McQueen ” - jocuri distractive didactice pentru toate generaţiile (roboţei premiate, utilizate şi la întroducerea limbajului de programare Logo) 14,00 – 16,00 - prezentare şi masă rotundă despre Iniţiativă Cetăţenească Europeană (în limba maghiară) – extragere la sorţi (zilnic 5 tricouri) 16,00 – 18,00 - împărţirea cardurilor Euro < 26 realizate în ziua respectivă   12,00 – 18,00 – anchetă prin chestionare despre cetăţenia europeană – rezultatele anchetei vor fi încluse în raportul UE 2013 despre cetăţenia europeană – extragere la sorţi (zilnic 5 sepci) 12,00 – 18,00 – stand cu publicaţii - distribuirea gratuită a publicaţiilor proprii şi al Uniunii Europene    >>

12h-14h Ora de Istorie Specială 14h-16h Cursuri de dansuri populare 16h-18h Dans 12h-18h Jocuri cu caracter istoric ( întreb-răspunzi, aruncarea potcoavei, tragerea cu arcul, bicuire, discuţii - jocuri va fi motivată prin premii)  >>

10-12   Pregătirea acţiunilor 12-14   Cercul de deschidere – deschiderea caietului de oaspeţi 14-16   Pregătirea şi amplasarea serviciilor permanente „Biblioteca și cartea vie”, „Free Quizz”, „Întreabă-mă!  >>

11:00-13:00- Jocuri despre UE 13:00-14:00- Harta cognitivă 14:00 -15:00- Activity 15:00-16:00- Mâncăruri specifice UE 16:00-17:00- Joc de memorie    >>

11:00-12:00 Quiz casteluri din Ardeal 12:00-12:30 Retropolisz (patrimoniului construit de familia Bethlen), proiecție de film 12:30-14:00 Luptă cu balaurul cu 7 capete și cere-l în căsătorie domnișoara castelului pentru un voucher de sărut 14:00-15:30 Stropește vrăjitoarea!  >>

Ziua 0, Călătorie în viitor 11.00-13.  >>

10 - 11 - cafeaua de dimineață 11 - 15 - jocuri distractive, ex.  >>

12:00-14:00 Deschiderea  Prezentarea organizaţiei şi programul următoarelor patru zile.  >>

10-12. Împrumut cărţi – volume noi apărute la editurile Kalligram, Libri, Magvető.  >>

10-11 Intilnire cu colegiul- talk show 11-12 Maratonul indraznelii 12-14 Find Your Pair 14-15 FlashMob 15-16 Traficul de carne vie  >>

11:00 – 11:15  Exerciții de dimineță ”Csihi –Puhi ” 11:15 – 13:00 Pictat pe față 11:15 – 13:00 Desenare de portret 11:15 - 17:00 Colț cu benzi desenate 13:00 – 14:00 Lecții de jocuri de cărți japoneze 14:00 – 15:00 Discuții de masă rotundă – Discriminări culturale 15:00 – 16:00  Concurs Activity 16:00 – 17:00 Lecții de Kaligrafie 17:00 – 18:00 Lecții de creare de benzi desenate  >>

11:00 Deschiderea cortului, muzică 12:00 Descrierea programului  13:00 Atelier de creaţie: t-shirt painting, modelarea argilei, pictare ceramica 15:00  Puzzle uriaş 3D - competitie 16:00 Quiz Biblic  >>

11-13 Economist Café - Ca să începe bine ziua!  >>

9-10- Jocuri energizante 10-12- Statuie vie cu titlul "Să ne imaginăm lumea în 2020!  >>

14:00 - 16:00 Bătălie cu balon - Balloon battle 14:00 - 16:00 IQ fighter 12:00 - 16:00 Mușcă -l !  >>

11:00 – 19:00 Jocuri interactive – Colectează şi câştigi!  >>

11-12 Prezentarea interactivă a proiectelor Malteze 12-13  Cum să prezinţi o cauză?  >>

11:00-18:00 stand SSE, Main area 1; 14:00-18:00: SSenergy.  >>

13,00-13,30 Activităţi de atragerea atenţiei 13,30-14,00 Caută puzzle-ul pereche 14,00-14,45 Distribuirea pliantelor 14,45-15,15 Să imaginăm 2020 (Pictare comună) 15,15-18,15 Foto collage (program în limba română şi maghiară) 18,15-19,00 Distribuirea pliantelor  >>

25.   Tentamen
11:00-17:00 Maratonul ziaristilor 11:00-17:00 Play for fun 13:00-15:00 Create  >>


Pro Karma
KGK logó fekete
A Látó hivatalos logója a Félszigeten
Maltai jelveny
Nagyváradi Magyar Diákszövetség
PHAR logo-avatar
logo
Arta de a Trai Logo
Új tentamen-logo
Slackline Evolution Romania
Kastély Erdélyben logo
Anime/manga szakosztály (Anivár)
Europe Direct Tarnave
Economia Bazată pe Cunoaştere
Independence Zone
Tudás Alapú Gazdaság
szines-ro-álló
Rakoczi  Szovetseg Logo
Szines-hu-álló
MarkeTeam
Mikó Imre Szakkoli

web2
Facebook Twitter YouTube Flickr Hi5